Ing. Petra Andrýsková

Vystudovala jsem VŠE v Praze a po studiu jsem se jako jedna z mála vratila do Olomouce, kde jsem začala pracovat jako projektová manažerka na projektech spolufinancovaných z ESF a státního rozpočtu ČR. V současné době jsem na rodičovské dovolené se svým prvním dítětem Šimonkem a pro nápad rodinného centra jsem se nadchla už dávno. Jsem ráda, že se nám podařilo to rozjet a můžeme s našimi dětmi aktivně trávit čas. Jsem mamka bláznivá, protože Šimonek je jako pokusný králík. Zkouším na něm kde jaké metody a přístupy (látkové pleny, bezplenková metoda, znakování, plavání, masáže) a některé metody mi úspěšně bojkotuje a některé miluje.

Centrum pro mě znamená možnost aktivně trávit čas s dítětem,  poznat další maminky ve stejné situaci, dozvědět se něco nového a taky se realizovat, aby se člověk na rodičovské nezbláznil.

Mám ráda sport, tanec (především břišní), zpívání a kreativní činnost. Řekla bych, že díky rodičovské mám možnost se k těmto aktivitám alespoň trochu vrátit.

Mgr. Michaela Wolfová

Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková

Narodila jsem se a celý život prožila ve Velkém Týnci. Ve škole jsem strávila hezkou řádku let, nejdříve jsem vystudovala VŠB-TU Ostrava, Ekonomickou fakultu (to ten titul Ing.) a pak, při první mateřské dovolené, abych se nenudila, jsem začala studovat UPOL, Filozofickou fakultu, katedru Žurnalistiky (to ten druhý Bc.). Hned po škole jsem nastoupila k profesionálním hasičům v Olomouci, kde již osmým rokem pracuji jako tisková mluvčí. V březnu 2006 se naše rodina rozrostla o dcerku Klárku, v květnu 2010 o Zuzanku. :o)

Naše Klárka je živel, často jí říkáme „Andělíček s rohama“. Vzhledem k tomu, že jsme hned v sedmém měsíci zjistili, že je alergická na kravské mléko a některé další potraviny, její stravování mi dalo pořádně zabrat. Naštěstí jsem měla dost mateřského mléka, takže jsme kojili až do 2,5 let. Dnes už má alergii fuč, mléko, jogurty a další mléčné výrobky baští s velkou chutí. Už více než rok navštěvuje Mateřskou školku ve Velkém Týnci.

Se Zuzankou se pořád ještě „oťukáváme“, mezi námi je teprve kraťoučko :o) Ráda bych s ní ale znakovala, chodila cvičit a plavat.

Myšlenka založit ve Velkém Týnci centrum, kde by se scházely maminky na mateřské dovolené, mě chytla při prvním těhotenství. Jenže tu nebyl nikdo, kdo by mi s tím pomohl a přiznám se, samotné se mi do toho nechtělo. Po porodu jsem se bleskurychle vracela na zkrácený úvazek do práce, takže ani nebyl čas. Když jsem se při druhém těhotenství dozvěděla, že Peťa a Míša chystají v Týnci RC, hned jsem je nakontaktovala a snažím se jim,  co nejvíce pomáhat.

Mezi mé záliby patří sport (v létě hlavně kolo, v zimě běžky), angličtina, výlety, cestování a výroba všeho možného (už se těším na dílničku ve Čmeldovi) a také na Hrátky s miminky.